Zruší kraje osobní vlaky? Ukáže sčítání cestujících

16. června 2007 v 18:55 |  média
(Boleslavský deník - Jan Laštovička)

Osud vlaků na trati Bakov - Dolní Bousov - Kopidlno ovlivní měření Českých drah
Osobním vlakům na trati mezi Středočeským a Královéhradeckým krajem hrozí zrušení. Jejich osud ovlivní v září svým rozhodnutím zastupitelé Královéhradeckého kraje.


Uvolní Královéhradecký kraj dostatek peněz na zachování regionální dopravy na železniční trati Bakov - Dolní Bousov - Kopidlno? Krajští zastupitelé o tom mají rozhodnout v září. Jedním z důležitých aspektů v jejich rozhodování určitě bude měření počtu cestujících, které České dráhy naplánovaly na tento pátek. "Je to standardní celosíťové měření, které děláme třikrát ročně. Nekoná se jen na trati Bakov - Dolní Bousov - Kopidlno, ale na všech tratích," ujistil mluvčí Českých drah Aleš Ondrůj.

S tím ale nesouhlasí zastupitel Kopidlna pro oblast dopravy Ladislav Komárek. "V srpnu se toto měření nikdy nekonalo, vždycky bývalo jen dvakrát ročně," tvrdí Komárek. Předseda Odborového sdružení železničářů na Mladoboleslavsku Libor Šimůnek je zase přesvědčen, že výsledek měření bude klíčový pro rozhodování královéhradeckých zastupitelů. "Toto rozsáhlé sčítání cestujících se má uskutečnit na všech vlacích na této trati," řekl Šimůnek. Ondrůj prozatím odhadl, že v každém vlaku jezdí 20 až 25 lidí.

Mluvčí Středočeského kraje Martin Kupka už dříve uvedl, že Krajský úřad Středočeského kraje preferuje na této trati železniční dopravu. Peníze je na ni ochoten opět dát, ale pouze za předpokladu, že tak učiní i Královéhradecký kraj. Jenže všechno se zdražuje, takže i zachování stávající dopravní obslužnosti by pro kraj znamenalo navýšení nákladů.

"Obce na této trati jsou pro zachování všech sedmi párů vlaků. Přitom ale docela reálně hrozí, že přestanou jezdit všechny vlaky! V zásobě mám tedy připraven návrh na omezení vlaků ze sedmi párů na pět, což by byl v tomto případě přijatelný kompromis," uvedl Komárek. To, jak se v září zastupitelé Královéhradeckého kraje dohodnou, se projeví v jízdním řádu drah od poloviny prosince.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama