Z Bakova do Kopidlna bude jezdit méně vlaků

16. června 2007 v 18:56 |  média
(Boleslavský deník - Jan Laštovička)

Místo sedmi párů vlaků jen šest. Tak dopadl boj za zachování osobní vlakové dopravy na trati Bakov nad Jizerou - Dolní Bousov - Kopidlno. Navíc nebudou vyjíždět jako doposud z Bakova nad Jizerou i s Kopidlna najednou, ale mezi oběma městy bude "pendlovat" jen jediný motorový vagón.

Cestující jásají. "Je to úspěch, ve který jsme už málem ani nevěřili," tvrdí.

"Oproti hrůze, která mohla nastat, je to velmi přijatelné řešení," oddechl si předseda Odborového sdružení železničářů na Mladoboleslavsku Libor Šimůnek. Reálná totiž byla hrozba zrušení všech sedmi párů vlaků.

Hrozba zrušení osobních vlaků visela ve vzduchu kvůli tomu, že se stále nemohly dohodnout dva kraje - Středočeský a Královéhradecký. "Je to relativně dobré rozhodnutí," je spokojen zastupitel Kopidlna Ladislav Komárek. Pro Královéhradecký kraj znamená úsporu pět set tisíc korun ročně.

Podle mluvčího Středočeského kraje jsou však změny na trati Bakov - Kopidlno složitější. Zrušen prý bude jen sobotní večerní spoj z Bakova v 19.18 hodin, v ostatních dnech prý bude vlaků jezdit dokonce více než doposud, ovšem některé budou končit už v Dolním Bousově a nebudou pokračovat až do Královéhradeckého kraje. "Například na trati Dolní Bousov - Bakov přibudou ve všední dny k pěti spojům další dva a jeden školní," tvrdí Kupka.

Zda Středočeský kraj nahradí chybějící sobotní spoj autobusy, ještě neví. "Pokud obce projeví zájem, jsme připraveni jednat o náhradě autobusy," ujistil Kupka. Tento spoj ale není příliš vytížen. Toto schválené omezení osobní vlakové dopravy se na trati projeví zhruba od poloviny prosince, kdy se budou měnit jízdní řády.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama