Vlaková doprava na Kopidlensku se možná omezí jen částečně

22. června 2007 v 18:20 |  média
Nové noviny (06.09.2006)

Jičínsko - Rušení vlakových spojů na trati mezi Kopidlnem a Bakovem nad Jizerou, které vyvolalo nespokojenost tamních obyvatel, nemusí být tak radikální, jak navrhuje původní plán. Hradecký kraj se podle náměstka hejtmana Petra Kuříka pokusí přijít s kompromisním návrhem.

"O budoucnosti této trati ještě není rozhodnuto. Jednání jsou nadále otevřená a já osobně doufám, že se nám podaří najít kompromisní řešení," sdělil Kuřík krátce po jednání rady, která tak pro nadcházející zastupitelstvo nemá zatím žádné doporučení.

Krajská společnost Oredo, která organizuje veřejnou dopravu v regionu, nyní opět hodnotí ekonomické dopady v případě dalších změn.

Dosavadní plán přitom počítal s tím, že by od prosince na trati z Kopidlna až do Bakova nad Jizerou přestaly jezdit vlaky ve všední dny a nahradily je autobusy. Provoz na železnici by tak zůstal zachován pouze o víkendu, což kraj zdůvodňuje nízkým počtem cestujících. Kromě toho by také ušetřil přes půldruhého milionu korun na dotacích Českým drahám.

To, že jsou vlaky jen minimálně vytíženy, připouští i obec Dětenice. Tamní radnice se však obává, že by tento krok vedl k postupnému zániku veškeré osobní dopravy na této trati. "Zároveň také nechceme, aby se dál zatěžovaly už tolik rozbité silnice, které nikdo neopravuje. Rozšíření autobusové dopravy by znamenalo jejich další zatížení," řekla před časem dětenická místostarostka Jaroslava Svobodová.

Proti chystanému omezení železniční dopravy probíhá na Jičínsku také petice, kterou podepsalo už více než osm set lidí z obcí podél trati.

Oredo naopak namítá, že nové autobusové spoje zajistí stejnou dopravu jako vlaky, ale jejich výhodou bude navíc přiblížení zastávek, které se dnes nacházejí i mimo obce.

"Když každý ustoupí, tak je velmi pravděpodobné, že se dohodneme. Bylo by to rozhodně přínosem, protože pokud se něco jednou zruší, tak se to pak těžko obnovuje. Mohli bychom kvůli tomu zablokovat rozvoj regionálních tratí a to nechceme. Naopak se budeme snažit pokračovali v dalším rozšiřování integrovaného dopravního systému," míní Petr Kuřík, krajský radní pro oblast dopravy. (jn)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Coach Outlet Store Online Coach Outlet Store Online | E-mail | Web | 7. června 2012 v 3:42 | Reagovat

I think it is an excellent post for sharing. My friends and I do love it. And we will recommend it to more friends.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama