Tvůrci jízdních řádů z celé země se sejdou v Suchém Dole

16. června 2007 v 20:24 |  oredo a reakce na ně

Tisková zpráva OREDO 15.3. 2005
Obec Suchý Důl u Police nad Metují hostí dvoudenní celostátní setkání dopravních specialistů sdružených při České asociaci organizátorů veřejné dopravy. Setkání se vedle tvůrců jízdních řádů zúčastní i specialisté z oblasti integrovaných dopravních systémů, tarifů a další dopravní odborníci. Cílem setkání, které pořádá krajský organizátor regionální dopravy OREDO, je vzájemná výměna zkušeností a společná koordinace postupu v nadregionálních otázkách.§


Setkání proběhne od čtvrtka 17.3. do pátku 18.3.. "Jedná se o historicky první podobnou akci a jsme rádi, že se uskuteční v Královéhradeckém kraji.", říká Ing. Vladimír Záleský, jednatel společnosti OREDO s.r.o.. Rovněž Suchý Důl nebyl vybrán náhodou. Jedná se o vesnici roku a především zde od 12.12. 2004 funguje integrovaná regionální doprava IREDO, s níž se přítomní dopravní specialisté budou na setkání rovněž seznamovat.
"IREDO je, dle našeho názoru, mimořádné především svou přehledností a jednoduchostí. Každý cestující hned na zastávce jedním pohledem zjistí, kolik ho bude cesta stát. Jsme proto rádi, že tento systém můžeme představit zástupcům ostatních krajů", říká Ing. Pavel Matouš, hlavní technolog společnosti OREDO a vedoucí projektu IREDO.
Svou část přislíbili například organizátoři dopravy z Prahy, Jihomoravského, Ostravského, Ústeckého nebo Karlovarského kraje. Předpokládá se společná diskuse o integrovaných dopravních systémech a jejich dalším vývoji, dálkové železniční dopravě nebo moderních postupech při tvorbě jízdních řádů. Zajímavým trendem, který se bude probírat, je také důležitá role dopravy při rozvoji území. Stále výrazněji se totiž ukazuje, že veřejná doprava je schopna řešit některé společenské úkoly podstatně levněji než jiné resorty. Například zavedení i zcela nevytíženého desetikilometrového autobusového spoje pro jediného člověka, který díky němu najde zaměstnání, je levnější než vyplácení podpory v nezaměstnanosti.
Česká asociace organizátorů dopravy sdružuje sedm organizátorů dopravy v sedmi krajích včetně Královéhradeckého OREDA, které bylo jedním z pěti zakládajících členů. V ostatních krajích organizátory dosud nemají a jejich funkci prozatím zpravidla vykonávají krajské úřady. V těchto krajích v současnosti většinou ve významnější míře nefungují pro cestující výhodné integrované dopravní systémy apod.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama