Stanovisko Sdružení železničních společností 2005

17. června 2007 v 11:53 |  oredo a reakce na ně
Deník Mladá fronta Dnes uveřejnil 20.10.2005 článek s názvem "V roce 2007 by po trati Týniště nad Orlicí - Meziměstí měly začít jezdit nové nízkopodlažní motorové soupravy, které výrazně zvýší pohodlí cestujících":

Vlakové soupravy překvapí i originálním barevným řešením. Souprava s obchodním názvem RegioNova má výrazně zvýšit přepravní komfort pro cestující, usnadnit nástup invalidů i cestujících s kočárky a jízdními koly. V rychlíkové dopravě se s těmito soupravami zatím nepočítá. "Jednou z tratí, kde by od roku 2007 tyto pohodlné soupravy mohly začít jezdit, je právě trať Týniště nad Orlicí - Meziměstí. Krajská společnost Oredo ve spolupráci s Českými drahami již připravuje projekt na jejich možné nasazení," uvedl Pavel Matouš, hlavní technolog krajské společnosti Oredo, která organizuje dopravu v regionu.
"Nové motorové jednotky RegioNova jsou ideálním řešením, které v podmínkách železnice v České republice přináší možnost masového zvýšení komfortu cestování na regionálních tratích," uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. V prvním roce by České dráhy měly získat dvacet až třicet těchto moderních vlaků, celkem má být pro české tratě vyrobeno asi 130 souprav.
Stanovisko Sdružení železničních společností [22.10.2005]
Organizátoři dopravy (KORID, OREDO atd.) jsou zřízení jako technické a poradenské instituce, které mají pracovat na problémech dopravní obslužnosti kraje pro své zakladatele, tedy pro krajské úřady. Výběr dopravců a uzávírání smluv s nimi příluší pouze krajům na základě rozhodnutí zastupitelstva.
Prokáže-li se, že některý z organizátorů bez předchozího rozhodnutí příslušného orgánu kraje vytváří projekty pro jednoho z dopravců, bude Sdružení železničních společností nuceno konstatovat, že byl porušen princip rovného přístupu dopravců a bude se muset v zájmu svých zasadit o zachování oprávněných zájmů dopravců všemi dostupnými prostředky.
Sdružení železničních společností konstatuje, že kraj má možnost vybrat dopravce v regionální dopravě podle rozhodnutí zastupitelů, přičemž jediným zcela transparentním postupem při zadávání těchto zakázek je veřejná soutěž.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama