Stanovisko obcí z 21. srpna 2006

19. června 2007 v 12:12 |  postoje zastupitelstev
Obec Dětenice, Dětenice 141, 507 24 Dětenice
V Dětenicích 21.8.2006
Vážený pane,
v sobotních novinách byli občané Královéhradeckého kraje informování o tom, že bude zrušen provoz ve všední dny na železniční trati 063 Kopidlno-Dolní Bousov.
Obce ležící v okolí trati objevily tento záměr společnosti OREDO na internetových stránkách ještě před oficielním oznámením na stránkách společnosti OREDO a to v dubnu 2006. Obec Dětenice vyjádřila obratem svůj nesouhlas jak na společnost OREDO tak na odbor dopravy Královéhradeckého kraje.

Po oficielním zveřejnění záměru společností OREDO na internetových stránkách bylo svoláno v obci Dětenice 6.6.2006 jednání o zachování provozu v rozsahu předešlých let. Jednání se zúčastnili zástupci obcí ležích v okolí tratě 063 Kopidlno-Dolní Bousov. Pracovníkům společnosti OREDO byla předána petice občanů za zachování provozu v původním rozsahu (během týdne tuto petici podepsalo 835 občanů). Jednání skončilo neúspěchem (kromě obce Rokytňany se postavili všichni zástupci obcí za zachováni provozu).
Další jednání proběhlo opět v Dětenicích, tentokrát i za účasti obcí Středočeského kraje. Obce Středočeského kraje přišly s vyjádřením, že Středočeský kraj dopravu v plném rozsahu objedná pokud tak učiní i kraj Královéhradecký. Na rozhodnutí o zachování provozu neměla společnost OREDO mandát. Závěr jednání uložil společnosti OREDO předložit zastupitelstvu Královéhradeckého kraje návrh na zachování provozu v plném rozsahu, s tím že obce se se stejným návrhem obrátí na zastupitelstvo Královéhradeckého kraje a na hejtmana Královéhradeckého kraje ing. Bradíka.
Návrh obcí projednala Rada Královéhradeckého kraje s tím, že žádost bere na vědomí a do 15.9.2006 na zasedání zastupitelstva připraví veškeré podklady.
Přesto společnost OREDO na svých stránkách i v tisku presentuje zrušení provozu na trati 063 ve všední dny.
za obce ležící v okolí trati
Ing. Radomír Vališka
starosta obce Dětenice
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Office 2010 Office 2010 | E-mail | Web | 4. května 2011 v 2:19 | Reagovat

325436 -=TYUYGIUH234235GFJGHJHGK

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama