Stanislav Tlášek v rozhovoru pro Nové noviny

17. června 2007 v 2:38 |  postoje zastupitelstev
13.4.2007

Zanedlouho se naplno rozeběhne turistická sezóna a Sobotka patří mezi významná místa v Českém ráji. Jak je na ni připravena a projeví se vůbec nějak v životě místních obyvatel?

Myslím, že město připraveno je, ale třeba České dráhy na svou roli v Sobotce rezignovaly. Zcela opustily železniční nádraží, kam přes léto přijíždí řada turistů. Pro nás je to velká a nečekaná rána, vždyť nedávno jsme oslavili sto let provozu místní trati. Na oslavy přijela spousta lidí. Jenže dráhy zastávku zavřely, cestující tam už nemají k dispozici ani toalety. To považuji za velkou ostudu, protože Sobotka je přece jednou z bran do Českého ráje. Nepochodil jsem ani u přednosty v Turnově, jednání bohužel k ničemu nevedla. Navíc teď hrozí, že dojde k redukci vlaků na trati v úseku z Libuně do Lomnice a také z Kopidlna do Dolního Bousova. Pokud se tratě zavřou, příště budeme na řadě my a toho se bojím nejvíc.

Říkáte, že turisté jsou pro Sobotku důležití...
Určitě, protože nám sem přinášejí peníze, Sobotka je na nich závislá. Hlavně místní obchody a další podnikatelé. To je vidět zejména v létě a v době mimo sezónu. Když turisté na podzim odejdou, centrum města se najednou jakoby vylidní. Také proto nás teď mrzí, že je nádraží v takovém stavu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama