Pozvánka a upozornění

18. června 2007 v 11:57 |  postoje zastupitelstev

Omezení vlaků

na trati Kopidlno - Bakov n/Jizerou

Zhruba před rokem jsme se dozvěděli o záměru Královéhradeckého kraje zrušit vlakovou dopravu ve všední dny na této trati a nahradit ji autobusy. S velkými problémy se nám podařilo dopravu zachovat tím, že obsluhu této trati provádí pouze jeden motorový vůz (dříve dva motor. vozy proti sobě). Bylo nám přislíbeno, že více už se doprava na trati redukovat nedá.

Bohužel dopis od hejtmana Královéhradeckého kraje na konci března nás přesvědčil o opaku. Oznámil nám, že Rada Královéhradeckého kraje na začátku dubna rozhodne o zrušení spojů ve všední dny a nahrazení autobusy. Toto vše bez vědomí a souhlasu obcí ležících na této trati!
Následovala řada jednání starostů (Sobotka, Dětenice) s firmou OREDO, která je zřízená krajem a má na starosti dopravní obslužnost v kraji. Výsledkem je pozastavení rozhodnutí o zrušení spojů do 30. 6. 2007 s tím, že firma OREDO má své důvody objasnit občanům obcí na veřejných zasedáních.
Proto bychom vás rádi pozvali na veřejné zasedání Zastupitelstva města Kopidlna, které se koná 29. 5. 2007, kde byste se sami mohli vyjádřit, zda vlaky či autobusy.
Rada města Kopidlna
Vyšlo v Informačním letáku vydávaného MÚ Kopidlno
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama