Nesouhlas s poskytnutím finančního příspěvku. - Dětenice

19. června 2007 v 11:30 |  postoje zastupitelstev
Obec Dětenice, Dětenice 141, 507 24 Dětenice
OREDO s.r.o.
organizátor regionální dopravy
Nerudova 104
500 02 Hradec Králové
V Dětenicích 20.2.2007
Vážení,
Obecní zastupitelstvo obce Dětenice projednalo na svém zasedání 14.2.2007 vaši žádost o finanční příspěvek na provoz vlakové trati 063 Dětenice-Bakov n.J.
S poskytnutím příspěvku nesouhlasí.


Odůvodnění:
  1. vlakové spoje ve všední den nezajišťují dopravní obslužnost, tak aby uspokojovala místní obyvatele.
  2. vlakové spoje nelze po změně s prosince 2006 využívat místní základní školou pro společné výlety, návštěvy akcí v okresním městě, výlety do Českého ráje apod.(není napojení našeho vaku na další spoje z Kopidlna a Dolního Bousova).
  3. Vlakovou dopravu ve velké míře používají v naší obci i důchodci, pro které je mnoha případech vlaková doprava jediným způsobem spojení s okolním světem. Vzhledem k tomu, že spoje např. na Jičín nebo Nymburk odjíždějí z Kopidlna několik minut před příjezdem našeho vlaku (063), nelze ke spokojenosti cestujících vlaky využívat.
  4. Domníváme se, že grafikon byl zpracován tak, aby nebylo spojení do okolních měst a Českého ráje, což vyvolává pokles cestujících a následně je pro vás důvodem k vyhrožování, že vlakovou dopravu nahradíte dopravou autobusovou.
  5. Na spoje, které nezajišťují základní dopravní obslužnost nemůže zastupitelstvo obce uvolňovat finanční prostředky ze svého rozpočtu.
Ing. Radomír Vališka
starosta obce Dětenice
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama