Lidé na Kopidlnsku chtějí zachovat železnici

17. června 2007 v 1:10 |  média

Lidé na Kopidlnsku chtějí zachovat železnici

23.08.2006
Lidem z Kopidlnska na Jičínsku se nelíbí, že by od letošního prosince měly přestat jezdit vlaky na trati z Kopidlna do Dolního Bousova. Petici za zachování provozu podepsalo přes 830 lidí, udržení vlaků podporují i obce ležící podél trati. Podle záměru kraje by vlaky na trati měly jezdit jen o víkendu, ve všední dny by je nahradily autobusy. O osudu tratě s největší pravděpodobností rozhodnou zastupitelé Královéhradeckého kraje na zasedání v září.


"Je pravda, že tato trať není zcela vytížená. Ale má se snad proto, že na vesnicích žije méně lidí než ve městě, rušit železnice úplně? Záměr nahradit vlak autobusy přinese větší zatížení silnic, které jsou v našem regionu již nyní ve špatném stavu," řekl starosta obce Dětenice Radomír Vališka.
O osudu tratě s největší pravděpodobností rozhodnou zastupitelé Královéhradeckého kraje na zasedání v září. "Budeme navrhovat buď zachování stávajících vlakových spojení, ovšem s tím, že zastupitelstvo musí říci, odkud na to vezme peníze, nebo náhradu autobusy," řekl radní kraje pro dopravu Petr Kuřík. Podle odhadu by kraj na dotacích pro železnici měl zaplatit 2,5 milionu korun oproti 750.000 korunám v případě nahrazení vlaku autobusy.
Společnost Oredo, která v kraji organizuje veřejnou dopravu, tvrdí, že k návrhu na zrušení vlaků přispělo i to, že nádraží často leží mimo vesnice. Například v Libáni to mají lidé do středu obce téměř dva kilometry. "Nové autobusové spoje zajistí stejnou dopravu jako vlaky. Výhodou je přiblížení zastávek cestujícím," uvedl technolog Oreda Tomáš Jurček.
Český rozhlas Hradec Králové
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Office 2010 Office 2010 | Web | 10. března 2011 v 3:24 | Reagovat

FriendFeed Comments WordPress Plugin – This plugin is used by Mashable () and displays the number of times an articles has been marked as “Favorite” and will display the actual comments from the FriendFeed discussion on your site.

2 handyman services dubai handyman services dubai | E-mail | Web | 26. listopadu 2017 v 12:09 | Reagovat

When considering keeping some clean residential, you needs to consider a large number of aspects. Not only are you looking to vacuum regularly to stay your rugs and carpeting clean, but one should also save your bathrooms disinfected and gaze after an all around sense from order on your property.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama