Klub železničních cestovatelů

16. června 2007 v 22:04 |  zajímavosti

Neděle 25. července 2004 - Praha - Dětenice - Liberec

Praha hl. n. - krátce před devátou hodinou se setkávají na 7. nástupišti první účastníci dovolené, většinou jde o samotné organizátory.

Souprava tvořená historickým motorovým vozem 830 045-1 (M 262.045) s přípojným vozem 020 134-3 (Bix 136) je již připravena, a tak se vozy pomalu zaplňují zavazadly a příchozími účastníky dovolené. V 9:15 je Dovolená s motoráčkem slavnostně zahájena, představili se organizátoři KŽC a členové Posázavského Pacifiku, kteří vlastní a provozují tento motorový vůz s "Bixem". 40 účastníků obdrželo Průvodce a vláček je připraven k odjezdu. V 9:30 startujeme vstříc týdennímu putování severními Čechami, Polskem a střední Moravou!
Nejprve projíždíme pražské nákladní tratě v trase Praha-Vršovice - Praha-Malešice - Praha-Běchovice a dále směr Poříčany - Veleliby - Kopidlno a Dětenice. Zde jsme navštívili pivovar a zámek. Pivo tu točí fakt velmi dobré! Musíte tu počítat s osobitým stylem středověké doby co se kuchyně i personálu týče.
Do Dolního Bousova jsme přejeli pravidelným MOs ř. 809 a dále již naším vlakem v trase Bakov n.Jiz. - Turnov - Liberec. Zde proběhlo po krátkém hledání ubytování na kolejích odborného učiliště. Večer byl ve znamení individuálního poznávání libereckých restaurací.

Dovolená s motoráčkem 2004

1. den - 25.07.2004

Organizátor - Klub železničních cestovatelůTrasa v ČR: Praha hl.n. - Praha Malešice - Úvaly - Poříčany - Nymburk město - Veleliby - Kopidlno - Dolní Bousov - Bakov nad Jizerou - Turnov - Liberec
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama