Dopis hejtmanovi - svazek obcí Rozhraní červenec 2006

19. června 2007 v 12:10 |  aktivity na záchranu
Obec Dětenice, Dětenice 141, 507 24 Dětenice
Hejtman Královéhradeckého kraje
Ing. Pavel Bradík
Wonkova 1142
500 02 Hradec Králové
V Dětenicích 3.7.2006
Vážení,
obracím se na Vás tímto dopisem s prosbou o naléhavé řešení Návrhu železničního řádu pro období od 10.12.2006 do 8.12.2007.

Na internetu se objevil návrh na zrušení veškerých spojů na trati 063 na území Královéhradeckého kraje ve všední dny. Tento návrh nebyl s naší samosprávou vůbec probírán. Spojil jsem se s představiteli firmy Oredo, kde jsem dostal informaci, že návrh vznikl ze strany Královéhradeckého kraje. Po mém naléhání jsem se dozvěděl, že na doporučení firmy Oredo.
Po mé stížnosti, kterou jsem adresoval panu Kuříkovi, proběhlo několik jednání s firmou OREDO. Zápis z posledního jednání přikládám.
K samotnému návrhu jízdního řádu mohu dodat následující:
  1. vlakové spoje ve všední den používají občané pro cesty do zaměstnání
  2. vlakové spoje ve všední den využívají děti navštěvující základní školu v Dolním Bousově (není jiné spojení) a studenti středních a vysokých škol (Praha, Liberec, apod.)
  3. vlakové spoje ve všední den využívá místní základní škola pro společné výlety, návštěvy akcí v okresním městě, výlety do Českého ráje apod.
  4. vlakové spoje jsou stále více využívány turisty navštěvující zámek Dětenice, což je vítáno vzhledem k neutěšené situaci s parkováním v obci. Rozvíjející se cykloturistika v našem kraji by také měla být podporována zejména vlakovou dopravou.
  5. Vlakovou dopravu ve velké míře používají v naší obci i důchodci, pro které je mnoha případech vlaková doprava jediným způsobem spojení s okolním světem.
  6. V neposlední řadě chci apelovat na to, že vlaková doprava je dopravou určitě ekologičtější než doprava autobusová a znovuobnovování spojů v budoucnosti by přineslo zajisté zbytečné náklady.
Obracím se tímto na Vás jménem obcí (jejich vyjádření je součástí přiloženého zápisu) s žádostí, aby Královéhradecký kraj finančně podpořil zachování vlakových spojů na trati 063 Kopidlno-Bakov n.J. minimálně v rozsahu roku 2005/2006.
Ing. Radomír Vališka
starosta obce Dětenice a předseda svazku obcí Rozhraní
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Office 2010 Office 2010 | E-mail | Web | 4. května 2011 v 2:20 | Reagovat

TRU6768 TUYIUYOIU;IO5768GHFU very good!!!

2 Coach Outlet Store Online Coach Outlet Store Online | E-mail | Web | 7. června 2012 v 7:18 | Reagovat

I think it is an excellent post for sharing. My friends and I do love it. And we will recommend it to more friends.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama